Guláš podľa šéfkuchára Miroslava Hužvára z Carpana

Dátum vydania: 17.05.2020

Lahodná chuť, neodolateľná vôňa a lokálne suroviny. Začala sa gulášová sezóna…

Rozmýšľate, ako poštekliť svoje chuťové poháriky? Čo tak napríklad gulášom. Ten zbožňuje každý. Aj keď veľkú záhradnú párty ešte zorganizovať nemôžeme, chutný kotlíkový guláš si môžete pripraviť aj doma a zjesť ho napríklad na balkóne na čerstvom vzduchu.

Predpokladáme, že už len pri pomyslení na toto chutné jedlo sa nejednému z vás zbiehajú slinky. Nám totiž áno… Máme pre vás recept, ktorý si zamilujete. Jednoduchý a z čerstvých lokálnych surovín.

Mäsko z lokálnych fariem

Základom každého dobrého gulášu je mäso. Na prípravu odporúčame mäsko zo Staromestskej mäsiarne, ktorá sa nachádza v sieti predajní Klas, ktorú určite všetci dobre poznáte. Prečo nakupovať práve v Staromestskej? Mäsiareň spolupracuje s viac ako dvadsiatimi partnerskými farmami na Slovensku, a teda jeho pôvod je vždy známy. Má vlastný bitúnok v Košiciach, kam dováža zvieratá vychované na lokálnych farmách. Na tomto mieste je mäso taktiež naporciované a rozvážané do predajní.

Zelenina priamo z farmy

Guláš však nie je len o mäse, ale aj o zelenine. Paradajky, zemiaky, papriky jemné či pálivé… Čerstvú zeleninku takisto nakúpite v Klase, kde je dovážaná priamo z Farmy Zemplínske Jastrabie, teda od ich lokálneho dodávateľa. Ak si chcete uvariť guláš, zájdite do Klasu. Nájdete tam všetky ingrediencie na jednom mieste, od mäska cez koreniny až po zeleninu a navyše od lokálnych farmárov.Legendárna reštaurácia Carpano teší svojich zákazníkov už desiatky rokov. Láka ich nielen svojou dlhoročnou tradíciou, ale aj chutným jedlom, ktoré vždy varí z kvalitných surovín. Práve mäso, z ktorého varia, je zo Staromestskej mäsiarne, ktoré je stopercentne spracované v Košiciach. Pre vás, milovníkov gulášu, si ich renomovaný šéfkuchár Miroslav Hužvár pripravil recept, v ktorom použil hovädzie mäso z mladých býčkov (len 1,5 roka), keďže ich mäsko je nielen lahodné, ale i mäkučké. Nechajte sa inšpirovať.

Recept na guláš podľa šéfkuchára reštaurácie Carpano nájdete tu

Najkvalitnejšie mäso na guláš nájdete v Staromestskej mäsiarni
Reštaurácia Carpano v Košiciach
Šéfkuchár reštaurácie Carpano Miroslav Hužvár