Grilovať môžete aj počas karantény

Dátum vydania: 22.04.2020

Spestrite si svoj gril rozmanitými druhmi mäsa a klobások. Výber je naozaj široký

Začalo obdobie grilovania.Už pri pomys-lení na chutné mäsko a jeho podmanivú vôňu sa vám určite zbiehajú slinky. My však sedíme doma. Párty s priateľmi, či kultúrne vyžitie sme odložili na neurčito. Grilovanie je, našťastie, povolené, a preto nemusíte čakať kým karanténa pominie.

Ak máte záhradku a dostatok miesta na rozloženie grilu či ohniska, nemáte nad čím rozmýšľať. Nie každý má však tieto vymoženosti. Smútiť však určite nemusíte. Grilovať resp. vychutnávať môžete aj na balkóne. Nemyslíme tým, že teraz vydymíte všetkých susedov, alebo si urobíte na balkóne pahrebu. To nie. Aj „vychutnávanie“ na balkónoch má svoje pravidlá, ak ich dodržíte, smelo do toho.

Dym na balkón nepatrí

Predpokladáme, že takmer každá domácnosť má rúru, v ktorej si môžete upiecť mäsko či klobásky. Ide o zdravšiu a bezpečnejšiu formu grilovania. Stačí ich len pripraviť a vychutnávať na čerstvom vzduchu v kruhu najbližších.

Na balkónovú „grilovačku“ by ste raz za čas mali pozvať aj susedov. Samozrejme, nie v tomto období. Nateraz im môžete prisľúbiť chutné opečené mäsko. Napríklad ho môžete spustiť v košíku na spodné poschodie a s tými nad vami si zas štrngnúť na diaľku.

Čo si ugrilovať?

Máme pre vás niekoľko zaručených tipov. Nakúpte všetky druhy mäsa a množstvom nikdy nešetrite. Veď ohriať si ho môžete aj na druhý deň. Podporujte lokálnych dodávateľov.V Staromestskej mäsiarni, ktorú nájdete v sieti predajní Klas zoženiete mäso na domáci burger, kuracie krídelká, tradičnú slaninku, ale aj rôzne chutné klobásky na gril s medvedím cesnakom, bylinkami, bavorské so syrom alebo bezéčkové špekáčiky. Mäso je výlučne z poctivých slovenských fariem.

Nezabudnite na zeleninku, rôzne omáčky, horčicu či chladené pivko. To všetko nakúpite v Klase, a tak vám stačí ísť do obchodu len raz. Dôležitá je aj atmosféra. Priestor si preto vyzdobte balónmi alebo girlandami. Nezabudnite na príjemnú hudbu (nie príliš hlučnú) a najmä na dobrú náladu.

 

Občiansky zákonník, hovorí o tom, že susedov nemôžete nad mieru obťažovať hlukom, prachom, pachmi, dymom a podobne.Ak to nedodržíte, hrozí vám pokuta. Dopredu si vždy naštudujte domový poriadok.

Pochutnajte si na bezéčkových špekáčikoch zo Staromestskej mäsiarne zo slovenského mäska.